Jak wspierać drugą połowę w biznesie i gonieniem za marzeniami?

Biznes napędzany jest marzeniami, ale często bez wsparcia bliskiej osoby, trudno nam je złapać. Dlatego warto poświęcać uwagę nie tylko rozwojowi własnej kariery czy własnego biznesu, ale także działaniom, które realizuje nasza druga połowa.

Jest jednak kilka sposobów, dzięki którym zmotywujesz swoją drugą połowę do gonienia za marzeniami, sprawisz że odzyska wiarę we własne możliwości i pewność siebie.

1. Przypominaj kim dla ciebie jest

W dzisiejszym świecie łatwo zapomnieć kim się jest i ile znaczy się dla innych osób. Jeśli twoja partnerka nie będzie czuła się dla Ciebie ważna, będzie zwracać na siebie uwagę złością i forsowaniem swoich różnych decyzji… nawet tych najgłupszych. Warto zwracać się do partnerki z prośbą o opinię, poradę, dzięki czemu przypominasz, że ją podziwiasz i zajmuje istotne miejsce w twoim życiu i waszym wspólnym domu. Nie oznacza to jednak, że musisz całkowicie się poddać, pytać o każdą błahostkę. Traktuj bliską ci osobą jak wspólnika, doceniaj jego punkt widzenia i mądrość, tak samo jak doceniasz swoją. Pamiętaj, że związek złożony jest z dwóch osób, a nie jednej.

2. Zadawaj pytania, zamiast na nie odpowiadać

Pomysły, żyją w nas przez cały czas. Możemy na jakiś czas zamknąć je w szufladzie naszego umysłu, ale warto marzenia pielęgnować, bo to one sprawiają, że potrafimy się motywować – nie tylko do ich realizacji, ale np. do codziennej pracy, dzięki którym możemy je osiągnąć. Zadawaj więc pytania „Gdybyś mogła założyć jakikolwiek biznes, co to by było?” albo „Jeśli nie trzeba byłoby pracować, co byś chciała wtedy robić z całym swoim czasem?”. Tego typu pytania i rozmowy na ten temat, zachęcające do realizacji pragnień. Na pewno obudzą w Twojej drugiej połowie motywację w sercu. Możesz oczywiście doradzać swojej partnerce. Ważne jednak, aby nie robić tego zbyt nachalnie. Każda kobieta chce czuć się jak matka swojego sukcesu. Zadając pytania, pomagasz także ułożyć w głowie pewnego rodzaju plan, a sam poczujesz się jak członek zespołu.

3. Powtarzaj te słowa

Najsilniejszymi słowami, które możesz usłyszeć od swojego partnera wcale nie są „kocham cię” lub „uważam, że jesteś sexy”. Najbardziej wpływającymi na nas, dotykającymi struny naszej duszy, które możesz powiedzieć do swojej partnerki są „jesteś niesamowita”. To wyznanie łączy w sobie nie tylko adorację, ale także szacunek i jest jak paliwo rakietowe napędzające pewność siebie. Zadajesz sobie na pewno pytanie, dlaczego masz to mówić. Odpowiedź jest prosta. Każdy człowiek potrzebuję chociaż jednej osoby, która go podziwia i wierzy w sukces. Bez tego zadajemy sobie pytania: „Jeśli nawet moja druga połowa mnie nie szanuje, jak mogą szanować mnie inni?”, „Jak mogę prowadzić własną firmę, wydać książkę albo coś zmienić, skoro nie wierzy w to nikt prócz mnie?”. Okazywanie wsparcia jest istotnym elementem każdego związku. Nie zawsze potrafimy zmotywować się sami, nie zawsze sami mamy tyle siły, aby stawić czoła całemu światu, ale z dobry słowem i z bliską u boku osobą, możemy zrobić wszystko.

4. Rozpatruj swój związek jako długoterminowe przedsięwzięcie

Kiedy skaczesz, skaczecie razem. Mimo, że prowadzimy zupełnie różne biznesy, mimo że nie jesteśmy swoimi pracownikami, każdy myśli o firmie drugiego jak o swojej. Praca wpływa na życie osobiste, tak samo jak życie osobiste może rzutować na pracę. Musisz zakładać, że biznes twojej partnerki może rozwijać się wolniej niż założyliście, że przez pewien czas to ty będziesz utrzymywać dom, a twoja druga połowa będzie przynosić do domu jedynie frustracje. Bycie wyrozumiałym i zrozumienie tego poświęcenia, oraz zapewnienie o tym drugiej strony, to istotny element wspólnego sukcesu – nie tylko w związku, ale także w biznesie.

5. Dbaj o transparentność w finansach

Wspólnie z moim partnerem cyklicznie odbywamy biznesowe spotkanie, na którym omawiamy… finanse oraz nasze prognozy biznesowe. Robimy to po to, żeby mieć chociaż ogólne wyobrażenie, gdzie jesteśmy i na co w danym miesiącu możemy sobie pozwolić oraz czy np. biznes, któregoś z nas nie wymaga dofinansowania albo czy nie czekają nas pewnego rodzaju poświęcenia. Omawiając porażki i wygrane, nowych klientów, prognozy oraz plany, jesteśmy w stanie pamiętać o tzw. dużym obrazku i o celach do których dążymy. Każdy z nas ma też dzięki temu pewnego rodzaju poczucie kontroli nad sytuacją, likwidujemy niespodzianki, a dzięki temu czujemy się, po prostu, bezpieczniej.

6. Ceń własną perspektywę

Nawet jeśli pracujecie w zupełnie innych profesjach, twoje zdanie i twoja ekspertyza liczą się dla twojej partnerki. Nie możesz o tym zapominać. Nie możesz bać się zadawać pytań, ale przede wszystkim nie możesz bać się na nie odpowiadać. Pamiętaj, że siedzicie w tym razem. Poczujesz się też dużo lepiej, nie jak obserwator, ale uczestnik życia swojej drugiej połowy.

7. Chodź na randki

Nowy biznes i mała firma jest jak noworodek – wymaga całej twojej uwagi i poświęcenia. Jednak dla dobra związku nie możecie pozwolić, aby praca zajęła miejsce waszego życia osobistego. Naprawdę, wszystko w porządku, jeśli w restauracji czy na romantycznym spacerze porozmawiacie o biznesie, sprawach zawodowych, planach, waszym życiu. Ważne jednak, aby znaleźć równowagę i pamiętać, że związek i druga połowa mają pierwszeństwo. Kierując się tą zasadą łatwiej będzie Wam znaleźć balans między życiem prywatnym, a zawodowym.

Leave A Reply

Brak produktów w koszyku.