TOP VOICE na LinkedIn. 5 kroków, aby dostać odznakę

Top Voice na LinkedIn

Oto 5 kroków, aby stać się TOP VOICE na LinkedIn, jako że często dostaje pytania o to dlaczego czyjś kolega ma już odznakę, a ja dana osoba jeszcze nie. Dzisiaj się z nimi rozprawmy, okej?

Członkowie i członkinie platformy LinkedIn mają możliwość zdobycia jednej z dwóch wersji odznaki Top głosów na swoim profilu, w ramach programu Top głosy LinkedIn lub Top głosy społeczności. 

Niebieska plakietka Top Głosy LinkedIn jest dostępna tylko na zaproszenie od LinkedIn (dawniej program LinkedIn Influencers). Jasnozłota odznaka Top Głosów społeczności może być zdobyta za wnikliwy wkład we wspólne artykuły na LinkedIn i jest przyznawana przez inne osoby korzystające z platformy. I o niej dzisiaj Ci opowiem.

5 kroków, aby stać się TOP VOICE na LinkedIn:

  1. Wybierz swoją umiejętność. Idź na stronę: https://www.linkedin.com/pulse/topics/home. Wybierz najbardziej odpowiednią umiejętność z listy po lewej stronie ekranu. 
  2. Współpracuj. Wybierz wspólny artykuł, który jest związany z Twoją branżą / specjalizacją i dodaj swój wkład. Każdy artykuł jest podzielony na różne sekcje, pozwalając Ci na przedstawienie najbardziej szczegółowych informacji.
  3. Bądź unikalny/-a. LinkedIn chce poznać Twoją unikalną perspektywę, więc odwołaj się do swojego doświadczenia i osobistych myśli, aby Twój wkład się wyróżniał.
  4. Polecaj inne osoby. Lub lubi i reaguj na to, co mówią inne osoby współtworzące artykuły.
  5. Bądź konsekwentny/-a. Regularnie dodawaj swoją perspektywę i kontynuuj interakcję. I czekaj, aż ktoś Cię dostrzeże i nagrodzi. A jak już Cię nagrodzi, odznaka pojawi się w Twoim profilu, a także obok Twoich wypowiedzi we wspólnych artykułach. Jeśli nie chcesz mieć odznaki w swoim profilu, edytuj ustawienia profilu, aby ją ukryć.

 

Czy odznaka TOP Voice przyznawana jest uczciwie?

No więc wiesz już, jak Twój kolega odznakę zdobył.

Istnieje też szansa, że po dorzuceniu swojego wkładu do wspólnego artykułu, prosił inne osoby (lub swoją grupkę wsparcia) o polecenia swoich fragmentów. Znam taki przypadek. A nawet kilka. 

Wiemy, że taka praktyka, jest nieetyczna.

Na szczęście LinkedIn weryfikuje przyznane odznaki, więc nawet jeśli tak się stało i kolega zostanie przyłapany, kolejnej już nie otrzyma. A przynajmniej nie powinien.

 

Czy potrzebujesz odznaki TOP VOICE? 

Odznaka “topowego głosu” zapewnia boost do widoczności profilu i treści. Ale uwaga! Nie musisz się ścigać z innymi osobami eksperckimi, porównywać wielkości (hłe hłe) i liczyć zasięgów pod każdym swoim postem, ani liczby swoich odznak. Wiem, że dzisiaj polecenia, zasięgi, a nawet liczba obserwujących to (niestety, mocno przeceniana) waluta i kapitał. 

Działających wiele lat marek osobistych nie buduje się na odznakach czy zasięgach, a na zaufaniu i jakości. Zasięgi, zaangażowanie przychodzą naturalnie, wraz ze wzrostem zaufania. 

Zdobycie odznaki to fajny achievement, ale jeśli robisz to dla siebie. Natomiast ściganie się o nią z innymi tylko nałoży nas Was zbędną presję, sprawi, że będziemy niezadowoleni, a wszystko, co osiągniemy, wyda się za małe i za mało istotne. Bo przecież inni robią fajniejsze rzeczy, a ich sukcesy są nieporównywalnie lepsze. 

Ale jeśli chcesz zdobyć odznak, żeby udowodnić coś sobie, masz mój łuk, miecz i mojego hobbita. A nawet dwóch. A co mi tam!

 

Aby utrzymać odznakę, musisz starać się cały czas!

Odznaka Top głosu społeczności będzie aktywna przez 60 dni od jej zdobycia, ale może zostać usunięta w dowolnym momencie. Zwłaszcza kiedy użytkownik/-czka opublikuje w serwisie LinkedIn treści, które zostały skopiowane, są nieodpowiednie, nieistotne lub nieoryginalne lub naruszają Zasady Społeczności LinkedIn. 

Aby zachować odznakę dłużej niż 60 dni, osoby członkowskie na LinkedIn  muszą nadal uważać Twój wkład za godny uwagi. Jeśli masz odznakę za więcej niż jedną umiejętność, zachowasz ją za wszystkie umiejętności.

Leave A Reply

Brak produktów w koszyku.